Lidanın Sosyal Fobiye Etkisi

Lidanın Sosyal Fobiye Etkisi

Lidanın sosyal fobiye etkisi çok büyüktür. Çünkü kişilerin veremedikleri ve fazlalıkları sebebiyle sahip oldukları kilolarından dolayı sosyal fobiye sahip bir duruma girmeleri kaçınılmazdır. Sosyal fobi kişilerin ortam içerisine girmelerini engellemektedir. Çünkü kişiler sosyal olmaktan sahip oldukları kilolar sebebiyle korku duymaktadırlar.

Lidanın Sosyal Fobiye Etkisi

Sosyal fobinin engellenebilmesi için kişilerin psikolog desteği almaları gerekmektedir. Bu destek sebebiyle kişilerin sosyal fobiden kurtulabilmeleri mümkündür. Şişman kişilerde yoğun olarak gözlemlenebilen sosyal fobi, gün geçtikçe ve çağımızın hastalığı konumuna gelen obezite nedeniyle daha da artmaktadır. Artık insanlar, insan içine çıkmaktan korkar olmuşlardır. Lidanın sosyal fobiye etkisi ise olumsuz yöndedir. Yani sosyal fobisi olan ve şişman olan kişiler zayıfladıkça sosyal fobiden kurtulacaklardır. Lida kilo verdirdikçe kendinize duyduğunuz öz güven artacak ve kendinizi daha çok beğeneceksiniz. Sosyal fobinin oluşma sebeplerinden bir tanesi, kişilerin kendilerini beğenmemelerinden geçmektedir. Bu beğenmeme sebebi yukarıda da sizlere belirttiğimiz gibi fazla kilolardan kaynaklıdır. Bunları engelleyebilmenin yolu lidayı kullanmaktan geçmektedir. Bunu bir çok kişi çok iyi bilmekle beraber, deneyenler lidanın etkilerini kanıtlamışlardır. Çünkü lidanın olumlu dönüşler oluşturması ve kilo kontrolü konusundaki başarısı sosyal fobi oluşumuna ters etki göstermektedir.

Sosyal Fobi Belirtileri Ve Acaba Sizde de Sosyal Fobi Sorunu Var mı?

1. İnsanlar tarafından izlenmekten ve onların ilgi odağı hâline gelmekten çekiniyor ya da utanıyor musunuz?

2. Başkalarının karşısında küçük düşmekten, alçakmaktan, utanmaktan korkuyor musunuz?

3. Aşağıdaki seçeneklerden kaçıyor musunuz? Yoksa düşünmek bile istemiyor musunuz

A. Çoğunluk önünde konuşmaktan ya da konuşma yapmaktan
B. Otoriter olarak kişiler ile görüşmeler yapmak ve konuşmaya çalışmaktan
C. Birilerinin sizi izlemesinden
D. Kişilerin önünde yemek yemeden, bir şeyler içmeden ve yazı yazmaya çalışmaktan
E. Kalabalık ortamlara katılmaktan

4. Yukarıda yazdığımız durumlar ile baş başa kaldığınıza kızarıyor ya da bozarıyorsanız, kusma hissine kapılıyorsanız, titreme ve kaçma hissi sizde oluşyorsa ve bunları yaşıyor musunuz?

Yukarıda sizlere yazdığımız seçeneklerden 1,2,3 numaraları sorulardan herhangi birine evet cevabını verdiyseniz sosyal fobik bir yapıya sahipsiniz denilebilir. Eğer 4 numaralı soruya evet cevabını verdiyseniz, kesin olarak diyebiliriz ki; sosyal fobiksiniz. Eğer kilolarınızdan dolayı sosyal fobik bir durumda iseniz, lida kullanarak sosyal fobiyi ortadan kaldırabilirsiniz. Çünkü kilo vermek gibi bir derdiniz artık olmayacak. Lida zayıflatıcı etkisi ile sizi topluma kazandıracaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.